<oembed><version>1.0</version><provider_name>Genatronik</provider_name><provider_url>https://genatronik.com/en</provider_url><author_name>guanyuan zhu</author_name><author_url>https://genatronik.com/en/author/james/</author_url><title>Micsig RCP300-XS - Genatronik</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="o75DxN651o"&gt;&lt;a href="https://genatronik.com/en/product/rcp300-xs/"&gt;Micsig RCP300-XS&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://genatronik.com/en/product/rcp300-xs/embed/#?secret=o75DxN651o" width="600" height="338" title="&#x201C;Micsig RCP300-XS&#x201D; &#x2014; Genatronik" data-secret="o75DxN651o" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script&gt;
/*! This file is auto-generated */
&lt;/script&gt;
</html><thumbnail_url>https://genatronik.com/wp-content/uploads/2025/02/RCP300-1600-1200.png</thumbnail_url><thumbnail_width>1600</thumbnail_width><thumbnail_height>1200</thumbnail_height><description>Current probe for AC (Rogowski) - compatible with all oscilloscopes (BNC connector)   Bandwidth 10 Hz up to 30 MHz  Current range 300 A at 0.02 V/A sensitivity  Power supply via USB connection</description></oembed>